Прес-служба спорттовариства «Спартак» пропонує вашій увазі матеріал, який прозвучав на першому каналі Національної радіокомпанії України.
Програма «Планета спорту» Національної радіокомпанії України. 21 липня 2011 року. Початок – 22.23. Автор – Микола Моторний.
Ведучий: Тему дитячо-юнацького спорту продовжує мій колега, заслужений журналіст України Микола Моторний.
Моторний: У спорттоваристві «Спартак» чимало уваги приділяють дитячо-юнацькому спорту. Для пошуку талановитої спортивної молоді – потенційних олімпійців 2012-2016 років Центральна рада товариства разом з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту і Національним олімпійським комітетом України організовує і проводить щорічні всеукраїнські змагання серед дітей та підлітків «Юний спартаківець». Призові місця розігрують учні дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Тому вже восьмий рік поспіль відбувається своєрідний огляд найближчого спартаківського спортивного резерву. Нині цей загальнонаціональний захід є невід’ємною частиною Державної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2007-2011 роки в Україні.
Для цього спартаківці підготували чудову юридично-організаційну базу. Майже в кожній обласній організації є відповідні постанови президій про проведення «Юного спартаківця», підготовлені положення про дитячі змагання. Крім того, активно працюють організаційні комітети з підготовки та проведення дитячих змагань «Юний спартаківець».
На жаль, деякі керівники обласних організацій спорттовариства «Спартак» надзвичайно мало уваги приділяють вихованцям дитячо-юнацьких спортивних шкіл. З’ясувалося, що в цілому по товариству із 27 територіальних організацій масові змагання перших трьох етапів турніру «Юний спартаківець» проводять лише тринадцять областей. Чому ж тоді забули про дітей у Київських міській та обласній організаціях спартаківського товариства? Або чому ігнорують дитячий спорт спартаківські очільники на Черкащині, у Львівській області, на Буковині, у Криму? Не хочеться витрачати ефірний час на решту так званих «фізкультурно-спортивних активістів». Лише зазначу, що всі вони своєчасно отримують з державного бюджету доволі непогані зарплати. Тому президія Центральної ради ФСТ «Спартак» вирішила припинити з першого серпня фінансування Вінницької, Житомирської та Хмельницької обласних організацій, діяльність яких не відповідає вимогам Статуту нашого товариства, а вивільнені штатні одиниці та фонд заробітної плати перерозподілити між структурними підрозділами ФСТ «Спартак».
Голова спорттовариства «Спартак» Євген Баженков переконаний, що кожному спартаківському функціонеру треба починати із себе, критично переглянувши особисте ставлення до виконання своїх службових обов’язків і працювати за покликом серця, а не «відбувати номер». Адже ні для кого не є секретом, що чимало фахівців свої недоліки у повсякденній роботі, свій непрофесіоналізм прикривають лише відсутністю достатнього державного фінансування. А саме наступний – 2012-й оголошено Роком спорту та здорового способу життя. Це вимагає від кожного фізкультурно-спортивного організатора повної самовіддачі, фаховості і звичайної людської порядності. Як на мене, саме ці якості і притаманні голові спорттовариства «Спартак» Євгену Баженкову, який відсвяткував свій день народження. Завжди виважено і толерантно – такий його життєвий девіз. З роси й води, Євгене Володимировичу!