Про ФСТ Спартак

Історія славного «Спартака» допомагає кожному спартаківцю розбудовувати сьогоднішній фізкультурно-спортивний рух в нашій державі. 

З чого починався спорт в нашому товаривстві? Звичайно, з залишків колишніх дореволюційних спортивних осередків і з перших гуртків Всевобучу, що дбайливо акумулювали в собі риси минулого, а також з пролетарських гуртків промислової кооперації, «кустарів-одиночок», артільних працівників тощо.

Від них у спадщину радянській республіці дісталася гучна спортивна слава, що кликала молодь бути такою ж сильною і непереможною, але не залишила майже ніякої спортивної бази для здійснення мрій. Звичайно, та невелика кількість гімнастичних залів, стадіонів, велотреків, яхт-клубів, що раніше слугували привілегійованій частині населення, не могли задовольнити пролетарську молодь, яка тягнулася до занять спортом.

Організація нових відділень молодіжно-спортивного товариства «Спартак» в різних містах України стала поштовхом до широкого залучення пролетарської молоді до занять спортом, проведення змагань та створення спортивної бази. Це дозволило Центральному бюро Всеукраїнських  організацій фізичної культури «Спартак» з 8 по 10 вересня 1923 року провести першу Всеукраїнську спартакіаду, яка стала поштовхом для подальшого розвитку фізичної культури і спорту в республіці. 

В Україні вже за короткий час була проведена значна організаційно-масова робота по створенню міських і обласних рад спорттовариства та артільних й інших колективів фізкультури. Крупні колективи промислових артілей промкооперації були створені в багатьох містах республіки. Вже до кінця року було створено понад 300 колективів фізкультури, а кількість фізкультурників збільшувалася з кожним днем і  сягала до 35 тисяч.

За кілька років це дало свої чудові результати. Так, упродовж довоєнних років спартаківські спортсмени брали активну участь в республіканських і всесоюзних різноманітних змаганнях, постійно перебуваючи серед призерів. За цей час вони встановили 34 рекорди спорттовариства, 21 – України, 4 – СРСР та один – світовий. Сила, спритність, витривалість, влучність, наполегливість, патріотична налаштованість – саме ці характерні риси притаманні кожному спартаківцю.

Дякуючи діяльності ФСТ «Спартак», активізувалася фізкультурно-масова та спортивна робота в трудових колективах, за місцем проживання. Активніше запрацювали спортивні секції з найпопулярніших серед юнаків і дівчат видів спорту. До них підтягнулися наймолодші і найстарші спартаківці. Це дало поштовх до відкриття нових спортивних секцій, обладнання найпростіших спортивних споруд. Починаючи від сільських, міських, районних, обласних змагань і турнірів стрімкими потічками вони стікалися до всеукраїнських спартакіад. 

Упродовж багатьох років спартаківській фізкультурно-спортивній громаді вдалося зробити багато. Ми розвиваємо дитячий спорт, проводимо різноманітні галузеві та міжгалузеві спартакіади, готуємо атлетів найвищого ґатунку з олімпійських та неолімпійських видів спорту, які у складі збірної команди України високо тримають марку «Спартака», здобуваючи медалі для нашої держави. 

В усі часи свого існування український «Спартак» славився своїми людьми, тими, хто постійно був у центрі вітчизняного фізкультурно-спортивного руху. Саме вони кували славу «Спартака». Саме людський потенціал був чудовою візитівкою спорттовариства. Нині важко назвати усіх поіменно. Адже завойовано сотні медалей різного ґатунку на Олімпійських іграх, Універсіадах, чемпіонатах і розіграшах Кубка світу та Європи, а також на всеукраїнських змаганнях. Кожне прізвище вписане золотими літерами в історію світового спорту. Та є кілька спартаківців, які по праву називають справжніми особистостями і героями.


 

Це – вихованець сумського «Спартака»
Володимир Голубничий
учасник п’яти (!) Олімпіад і володар двох золотих, срібної та бронзової медалей.

 

 

 

 

 

 

Ще один учасник «Книги рекордів Гіннеса» славетний гандбольний тренер
Ігор Турчин
за свою тренерську кар’єру зібрав усі чемпіонські титули на Олімпійських іграх, світових і континентальних чемпіонатах у складі збірної СРСР, в якій у повному складі виступали його вихованки з київського «Спартака».

 

 

 

 

 

Особливої уваги і поваги заслуговує постать заслуженого працівника фізичної культури і спорту України, заслуженого тренера України
Володимира Баженкова
,
який після розпаду Радянського Союзу очолив всеукраїнський спартаківський фізкультурно-спортивний рух. 

 

 

 

 

 


Все, що зроблено за ці роки, і авторитет, який має спорттовариство в Україні – це дуже велика і копітка робота багатьох поколінь спартаківців, керівників усіх рівнів, які працювали в товаристві і нині продовжують, впроваджуючи найкращі спартаківські традиції.

Наступні заходи

Ми у Facebook

Ми у Instagram